اتصالات

بخش عمده ای از مشكلات سیستم های فلزی، استفاده از اتصالات نامرغوب و بی دوام است. در صورت استفاده از اتصالات لوله های فلزی در سیستم لوله كشي آرین پایپ، با وجود عمر طولانی لوله، عمر سیستم کاهش می یابد. از این رو در اجرای سیستم باید از اتصالاتی استفاده شود که عمری برابر با عمر لوله داشته و از ضريب اطمينان بالايي برخوردار باشند.
اتصالات شرکت آرین پایپ از جنس آلیاژ برنج نوع Ms 58 می باشد. این فلز در مقابل خوردگي و پوسيدگي مقاومت بالايي دارد و رسوب پذيري آن هم كم است. برای مقابله با تخریب های احتمالی، از روکش نیکل برای آبکاری اتصالات استفاده می شود. یکی از دلایل استفاده از روکش آبکاری شده ی نیکل، این است که این روکش در برابر محيط هاي قليايي و خورنده، مثل یون های خوردنده ی کلر، مقاومت بالایی دارد و سطح اتصال را صيقلي مي كند. همچنین استفاده از این روکش باعث تطبیق اتصال با لوله از جهت طول عمر خواهد شد. دلیل دیگر، خاصیت ضد زنگ بودن نیكل است که موجب استحکام بخشیدن و دوام در مقابل آب های سخت و املاح دار از داخل و مقاومت در برابر خوردگی، زنگ زدگی و تماس با گچ، سيمان، آهك و … از خارج در طولانی مدت می باشد.
از مزایای دیگر اتصالات آرين پايپ، مقاومت در مقابل فشار و دماي بالاست كه حتي بيشتر از تحمل دما وفشار لوله مي باشد. همچنین براي متصل كردن اتصال به لوله، نیازی به گرم كردن، چسب زدن و يا رزوه كردن نمي باشد.
براي ساخت اين اتصالات عمدتا از روش فورج و پرس گرم و سپس تراش دادن اتصالات با دستگاه های ترانسفر و CNC ، برای رسیدن به شکل مطلوب استفاده می شود؛ زیرا در اتصالاتی که به شیوه ی ریخته گری تولید می شود، احتمال این که ماده ی مذاب، اکسیژن بگیرد و خلل و فورجی در هنگام لب گیر ایجاد شود، وجود دارد ولي تولید اتصالات به روش فورج و پرس کاملا این احتمال را از بین می برد. كليه ی اتصالات آرين پايپ از نظر آب بندي كاملا استاندارد بوده و اورينگ هاي مورد استفاده برای آب بندي، از جنس لاستيك هاي EPDM مي باشد.

آرین بسپار زنده رود

اولین تولید کننده‌ لوله‌های پنح لایه با تکنولوژی جوش تیگ در ایران و اتصالات پرسی، کوپلی، کلمپی و رزوه‌ای

 

آدرس: اصفهان شهرک صنعتی جی خیابان یکم فرعی چهاردهم پلاک 160

تلفن: 4_35721761-031

فکس: 35724421-031

ایمیل: Info@arianpipe.com